تست هوش بانک مرکزی

امروز برای لحظاتی شعبه خیلی شلوغ شد و چون به ساعات آخر کار نزدیک بود و همکاران محترم هم تشریف برده بودند کمی که چه عرض کنم ، خیلی دست تنها بودم .

از ساعت دو بعد از ظهر به بعد مشتری ها تعدادشان به شکل عجیبی زیادشده بود و من فرصت نکردم حساب ها را یک بار دیگر  چک کنم .

ما معمولا در بازه های زمانی مختلف حساب های مربوط به هر ترمینال را بررسی می کنیم که آخر وقت دچار دردسر و پیدا کردن اختلاف نباشیم .

عقربه های ساعت که به سه ونیم نزدیک شد یادم آمد که حسابم را چک نکردم  و با عجله شروع کردم به گرفتن مانده ریالی ترمینالم .اما هرچه میشمردم دقیقا یک میلیون ریال ناقابل معادل یکصد هزار تومان کم بود .

رئیس محترم صندوق را صدا کردم و موضوع را طبق روال به ایشان اطلاع دادم باهم چندباری پول ها و ایران چک ها واسناد را زیر و رو کردیم و موبایل من هم طبق معمول مرتب زنگ می خورد . کم کم تسلط عصبی ام را داشتم از دست می دادم . بنده خدا رئیس مستقیم دستور فرمودند که شما مبلغ را بگذارید تا در مرحله کنترل مجدد اگر پیدا شد به شما بر گردانیم .

من هم که می دانستم در حساب حقوقیم یک ریالی هم به زور پیدا میشود با شرمندگی سند بدهکار حسابم را از حقوقم پیشاپیش در صندوق گذاشتم .

وسائلم را جمع کردم که راه بیافتم انگار یک حسی یهم نهیب زد که ایران چک ها را نگاهی بکنم . امان از دست این ایران چک های بانک مرکزی .

خلاصه دوباره نگاهی کردم و با کمال تعجب دیدم که به به در میان دسته پانصد هزار ریالی همان پنجاه هزار تومانی خودمان دو عدد ایران چک یک میلیون ریالی جا خشک کرده . از تعجب زبانم بند آمده بود . رئیس صتدوقمان که متوجه تعجبم شده بود آمد و نگاهی کرد و خندید و با حالت خاصی گقت شما باید از این به بعد علاوه بر اینکه خواست به سارقین مسلح و مزاحمان بانکی و تلفن همراهت و ... باشد باید مراقب باشی در تست هوش بانک مرکزی هم اشتباه نکنی و ایران چک صدهزار تومانی را پنحاه هزار تومانی نبینی !!

موقع خارج شدن از بانک به این نتیجه رسیدم که احتمالا نمره عینکم صعود کرده .

/ 14 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجید

سلام از یک همکار راست میگی واقعا این ایران چکهای جدید برای ما تحویلدارها یک معظل شده من هم چند بار نزدیک بود که اشتاباه کنم[چشمک]

مسلم

سلام همکار گرامی [گل] ممنون از نظر شما ... چند وقت پیش هم یکی از تحویلدارهای شعبه ما هم دوتا ایران چک 500000ریالی رو توی باند 500هزار تومنی اشتباهی گذاشته بود ...که الحمدلله پیدا شد ... خوشحالم که همکارای بانکیمون تعداشون داره روز به روز بیشتر میشه ...توی وب ... البته شما رو باید از پیش کسوتها بشمار بیاریم ... [گل]

مائده

سلام. از اشنا شدن با وبتون خیلی خوشحالم یه روزایی به شدت دنبال وب همکارا بودم . اما خوب کم کم نا امید شدم !! حالا وقتی پویایی و انرژی همکاران رو برای نقل خاطرت و تجربیاتشون می بینم ، امید دوباره میگیرم .. براتون آرزوی موفقیت و شادکامی دارم .

شعیب صفری

سلام عجب!!!!! خاطره جالبی بود رفتم بعدی!!! [گل][گل][گل][گل]

مهدی

سلام از خوندن مطالبتون لذت بردم . به واسطه نظرات وبلاگتون وبلاگ چند تا از همکارها دیدم که خیلی وقت بود بهشون سر نزده بودم... در اولین فرصت لینکتون می کنم ..[گل][گل] همیشه شاد و موفق باشید ..

ساسان م

سلام همکار عزیز! من از همکارای بانک ملی هستم و خوشحال ازآشنایی با وبلاگ خوب شما. متاسفانه ایران چک های بانک مرکزی شدیداَ شبیه به هم هستن و در حجمهای حجیم کارمندان و مشتریان رو به اشتباه میندازن. باز خدا رو شکر که ایران چکها رو به مشتری ندادین. [شوخی] شاد باشید و ایشاللا همیشه حسابتون یک ضرب بخونه. شما هم این دعا رو برای من و همه همکارای بانکی یادتون نره.

معترضین جشنواره وبلاگ نویسان بانکی

اولين جشنواره وبلاگهاي بانكي ايران با هدف تبيين اهميت و كاركردهاي وبلاگ نويسي در حوزه بانكي ايران و تشويق جامعه بانكي به تعامل در محيط آنلاين و و و... برگزار شد. در پی اعلام نتایج برگزیدگان این جشنواره ما تصمیم گرفتیم از طریق این وبلاگ http://protestbmi.blogfa.com/ اعتراض خود را نسبت به داوری غیر منصفانه هئیت داوران که گویا همه از متخصصین بودن اعلام داریم .از شما همکار گرامی نیز دعوت می شود از این وبلاگ دیدن کنید و در صورت موافقت با این جانب اعتراض خود را در این جا ثبت نمائید

تحویلدار سابق

سلام و خسته نباشید حقیقتا پولی که تحویلداران محترم درمی آورند حلاله. بنده سه سال و اندی سابقه تحویلداری دارم. و همیشه توصیه ام به بچه های تازه کار این بوده که ریز دریافتی و پرداختی هاشون رو پشت اسناد یادداشت کنن و همیشه خونسرد باشن و عجله هم نکنن. درضمن کسری ماله تحویلداره ! به قول سعدی :هیچ کس بیشتر از روزی اش نمی تونه بخوره ![گل]

علی

خصوصی سازی در بانک های ملت و صادرات و تجارت و رفاه و پست بانک و شرکت بیمه ایران و آسیا و دانا و شرکت برق و نفت و گاز کی ؟ و در چه تاریخی انجام میشود؟ و سهام این شرکتها در بورس ایران عرضه میشود?. لطفا شما پی گیری فرمائید و به اطلاع عموم برسانید

علی

خصوصی سازی در بانک های ملت و صادرات و تجارت و رفاه و پست بانک و شرکت بیمه ایران و آسیا و دانا و شرکت برق و نفت و گاز کی ؟ و در چه تاریخی انجام میشود؟ و سهام این شرکتها در بورس ایران عرضه میشود?. لطفا شما پی گیری فرمائید و به اطلاع عموم برسانید