ایران چک های دردسر ساز

حتما تاکنون  از بانکها یا اشخاص ایران چک های جدید دریافت کرده اید ....

مدتی که بخاطر عمل جراحی در مرخصی  استعلاجی بسر می بردم ظاهرا ، اعلام شده بود تعدادی از ایران چک های صادره بانک مرکزی غیر قابل دریافت هستند . امروز یکی از مشتریان شعبه که برای پرداخت مبلغ بلیط هواپیما به شعبه مراجعه کرده بود با یکی از همکاران به دلیل در دست داشتن ایران چک معیوب درگیر شد .همکار محترم ما می فرمودند که این ایران چک نقص دارد و شما باید به شعبه صادر کننده مراجعه کنید . مشتری هم مصرانه می فرمود این را از بانک ... گرفته ام و چنانچه ایران چک من تقلبی است شما می توانید آن را دریافت نکنید در غیر این صورت باید کار من را انجام دهید .

 

درخلال این ماجرا من هم به همکار محترم حق می دادم چون درست چند دقیقه قبل مامور محترم خزانه داری فرموده بودند این ایران چک های معیوب را از شعب تحویل نمی گیرند بنابر این اگر در شعبه این دست ایران چک ها را دریافت کنیم مسئولیت آن با خودمان است .

و به مشتری بیشتر حق می دادم که بنده خدا از کجا باید می دانست این ایران چکی که از فلان بانک محترم دریافت کرده است معیوب و غیر قابل وصول است مگر در شعبه صادر کننده که می تواند هر جای ایران باشد ...

شاید بهتر بود شعب همه بانکها این ایران چک های معیوب را دریافت و پس از جمع آوری به بانک مرکزی برمی گرداندند نه اینکه مردم در این اوضاع و احوال با توجه به ترافیک های شهری و حتی دوری از شعب صادرکننده ایران چک ها را دستشان بگیرند و مشکلی که مشکل آنها هم محسوب نمی شود را خودشان حل کنند .

خب این ایده من بود شاید ملاحظاتی در داستان نهفته که من از آن سر درنیآوردم .

اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٦:٥٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٠ دی ،۱۳۸۸
    پيام هاي ديگران ()    +